Poznajcie nas lepiej..

Jesteśmy jednym z najaktywniej działajcych i najbardziej rozpoznawalnych kół naukowych, funkcjonujących w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Członkowie naszego koła studiują przede wszystkim prawo, ale nie brakuje również studentów bezpieczeństwa wewnętrznego, administracji czy też zarządzania.

Przedmiotem działalności KNK "LEX" jest szeroko rozumiane prawo karne we wszystkich jego aspektach, począwszy od zagadnień doktrynalnych, skończywszy na praktycznych.

W ramach organizowanych przez naszą Uczelnie poniedziałków praktycznych, nasi studenci organizują wydarzenia przybliżające studentom prawo karne. Do takich działań należą organizowane seminaria naukowe, konferencje studenckie, panele dyskusyjne czy spotkania z przedstawicielami instytucji zajmujących się wybranymi aspektami prawa karnego.

Ponadto Koło Naukowe zajmuje się popularyzowaniem wiedzy z zakresu prawa karnego i procedury karnej w postaci organizowania symulowanych rozpraw karnych, wyjazdowych lekcji dla młodzieży, spotkań otwartych czy też wyjazdów studyjnych.

 

Zapraszamy w nasze szeregi tych, których szczególnie interesują zagadnienia szeroko rozumianego prawa karnego. Czekamy nie tylko na studentów Prawa, ale również Administracji I i II stopnia, Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Zarządzania, gdyż tematy przez nas poruszane sięgają wielu dziedzin z zakresu prawa.
Staramy się przybliżyć prawo nie tylko z poziomu podręcznika czy kodeksu, ale przede wszystkim od strony praktycznej.


Jeżeli chcesz wstąpić w nasze szeregi - przyjdź na jedno z wydarzeń, które organizujemy, wypełnij deklaracje i dołącz do najlepszych!

Pliki do pobrania: