Aktualności

5 marca br. – Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie organizowanej przez WSPiA

2010-02-19
Olimpiadę, w której udział biorą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, organizuje WSPiA w porozumieniu z Podkarpackim Kuratorem Oświaty. Do finału dostało się 31 osób. Publikujemy listę osób, które zasiadać będą w komisji egzaminacyjnej. Informujemy także, że podjęliśmy działania, aby laureaci Olimpiady poza (przede wszystkim) możliwością bezpłatnego studiowania na kierunku „prawo" w WSPiA, byli też zwolnieni z egzaminu maturalnego z przedmiotu: „Wiedza o społeczeństwie”.

W finale Olimpiady, który odbędzie się w WSPiA w Rzeszowie,  uczniowie podczas I etapu będą musieli wypełnić test. II etap – to ustne odpowiedzi.

Zgodnie z uchwałą Komitetu Głównego Olimpiady, w Komisji egzaminacyjnej zasiądą:
Prof. Wiesław SkrzydłoPrzewodniczący (Wychowawca i Mistrz wielu profesorów prawa. Wybitny polski konstytucjonalista. Autor ok. 250 prac naukowych, książek i podręczników).
Prof. Zbigniew Czarnik – Wiceprzewodniczący.

Oraz członkowie Komisji:
Prof. Andrzej Witkowski
Dr Krzysztof Eckhardt
Dr Janusz Gajda
Dr Zbigniew Niezgoda
Dr Ewa Wierzbicka
Mgr Marek  Kondziołka
Mgr Zdzisław Sarna


Super atrakcyjne nagrody dla finalistów
Wyniki finału Olimpiady zostaną ogłoszone w tym samym dniu. Finaliści mają o co walczyć. Nagrody główne to:
 
I miejsce:- nieodpłatne studia w Wyższej Szkole Prawa i Administracji i nieodpłatne zakwaterowanie w Zespole Mieszkań Uczelnianych WSPiA przez cały okres studiów w pokoju jednoosobowym oraz miesięczne stypendium w wysokości 200 zł. przez cały okres studiów;
 
II miejsce:- nieodpłatne studia w Wyższej Szkole Prawa i Administracji oraz nieodpłatne zakwaterowanie w  Zespole Mieszkań Uczelnianych WSPiA przez cały okres studiów w pokoju jednoosobowym;
 
III, IV i V miejsca
: - nieodpłatne studia w Wyższej Szkole Prawa i Administracji przez cały okres studiów.
 
Laureaci i finaliści  mogą otrzymać także dodatkowe nagrody przyznane przez partnerów Organizatorów Olimpiady.
 
Zwolnienia z egzaminu…
WSPiA stara się także o to, aby - w przyszłości - laureaci i finaliści Olimpiady  byli uhonorowani „dodatkowo”. Dlatego władze Uczelni zwrócą się do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie z pismem, aby zostali oni zwolnieni z maturalnego egzaminu „Wiedza o społeczeństwie”. Zgodnie z obowiazującą procedurą nie jest to jednak możliwe wcześnij niż w 2012 roku.

 
Cytujemy najważniejszy fragment tego pisma:
„(…) w roku akademickim 2009/2010 Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Przemyślu w porozumieniu z Podkarpackim Kuratorem Oświaty zorganizowała Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Prawie. Olimpiada uzyskała patronat Ministra Sprawiedliwości. W pierwszym stopniu Olimpiady wzięło udział 1100 uczniów z 96 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do drugiego stopnia Olimpiady zakwalifikowało się 798 uczniów.
            W dniu 5 marca 2010 r. w Zamiejscowym Wydziale Prawa i Administracji
w Rzeszowie, Wyższej Szkoły Prawa i Administracji odbędzie się III stopień – finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie.
            W związku z pismem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dnia 1 lutego 2010 r. o możliwości zwolnienia laureatów i finalistów naszej Olimpiady z egzaminu maturalnego z przedmiotu Wiedza o Społeczeństwie, przesyłamy wszystkie materiały potwierdzające spełnienie warunku, o którym mowa w § 7 ust.1 pkt.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzenia konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U nr 13, poz.125, z późn .zm.)”.
 
 

Multimedia

Prev Next
  • Wirtualne informatory
  • Wirtualny spacer
  • Podkasty

Biblioteka

Akademickie Biuro Karier