Aktualności
Maturzyści dziś odbierają świadectwa
2011-06-30
Ponad 22 tys. maturzystów z Podkarpacia odbierze dziś (30.06) swoje świadectwa dojrzałości. Przed rozpoczęciem wakacji młodych ludzi czeka jeszcze jedna poważna decyzja. Muszą wybrać uczelnię, w której będą kontynuować naukę. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ofertą WSPiA jedynej niepublicznej uczelni akademickiej na Podkarpaciu.
Jedyna taka na Podkarpaciu
Ponad 22 tys. maturzystów z Podkarpacia odbierze dziś (30.06) swoje świadectwa dojrzałości. Przed rozpoczęciem wakacji młodych ludzi czeka jeszcze jedna poważna decyzja. Muszą wybrać uczelnię, w której będą kontynuować naukę. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ofertą WSPiA jedynej niepublicznej uczelni akademickiej na Podkarpaciu.
Zgodnie z obowiązującym prawem uczelnie w Polsce dzielą się na dwie kategorie – akademickie i zawodowe. Należy podkreślić, że uczelnie akademickie uznawane są za kategorię wyższego szczebla.
Uczelnie te oprócz prowadzenia studiów licencjackich i magisterskich, nadają też stopnie naukowe doktora oraz posiadają wiele dodatkowych uprawnień. A więc posiadanie statusu uczelni akademickiej to najlepszy znak jakości uczelni oraz gwarancja dobrej kadry i tym samym rzetelnego kształcenia. Natomiast uczelnie zawodowe mogą prowadzić tylko studia licencjackie oraz po uzyskaniu zgody Ministra – studia magisterskie.
W kwietniu 2011 roku osiągnęliśmy ogromny sukces. Wyższa Szkoła Prawa i Administracji stała się uczelnią akademicką. Co więcej jesteśmy pierwszą i jedyną uczelnią niepubliczną na Podkarpaciu (a nawet na całej tzw. „ścianie wschodniej”), która uzyskała status uczelni akademickiej.
Co nas wyróżnia
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji oferuje studia na trzech kierunkach: Prawo, Administracja i Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Na kierunku Administracja nasi studenci mają do wyboru 15 różnych specjalności.
Jesteśmy jedną z największych uczelni niepublicznych w Polsce. Kształcimy łącznie ok. 9000 studentów. W rzetelnym, opartym na danych GUS raporcie miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy” 2010 o niepublicznym szkolnictwie wyższym, WSPiA w niemal wszystkich kategoriach plasuje się w pierwszej dziesiątce wśród 350 uczelni niepublicznych w Polsce.
Dodatkowym atutem WSPiA jest wybitna kadra naukowa. Zajęcia ze studentami prowadzą wybitne autorytety naukowe oraz doświadczeni praktycy, m.in.: prof. zw. dr hab. Andrzej Zoll (były prezes Trybunału Konstytucyjnego, były Rzecznik Praw Obywatelskich), prof. dr hab. Zbigniew Ćwiąkalski (były Minister Sprawiedliwości)
Studenci WSPiA poza zdobywaniem wiedzy ogólnej i specjalistycznej nabywają konkretne umiejętności praktyczne uczestnicząc w czasie studiów w nowatorskim programie praktyk. Praktyki odbywają się co tydzień, m.in. w sądach i prokuraturach. Dzień odbywania praktyk (z reguły poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych i poświęcony tylko praktykom.
Ścieżka aplikacyjna
To dodatkowe, bezpłatne zajęcia oferowane przez WSPiA studentom na kierunku „prawo”, które przygotowują do egzaminu na wszystkie aplikacje prawnicze. Trwają od III do V roku studiów. Podczas tych zajęć studenci uczą się rozwiązywać zagadnienia i odpowiadać na pytania, które pojawiają się podczas egzaminu na aplikację.
Dyplom WSPiA przepustką do biznesu
W styczniu 2011 roku Wyższa Szkoła Prawa i Administracji rozpoczęła realizację czteroletniego programu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej – „Dyplom WSPiA przepustką do biznesu". Program ten ma na celu wszechstronne i jak najlepsze przygotowanie studentów WSPiA do wykonywania zawodu oraz poprawę jakości kształcenia poprzez wdrożenie nowych form edukacji. Ma też ułatwić absolwentom Uczelni start na podkarpackim rynku pracy.
W ramach programu studenci uczestniczą w spotkaniach panelowych z udziałem przedsiębiorców, warsztatach specjalistycznych oraz zajęciach praktycznych. Studenci odbywają także praktyki zawodowe i płatne staże w najlepszych firmach z regionu.
Program obejmuje również utworzenie studenckiego inkubatora przedsiębiorczości. Tu studenci uczą się, krok po kroku, jak np. założyć firmę, przygotować biznes plan, reagować na potrzeby rynku. Studenci WSPiA mogą też korzystać z bezpłatnych konsultacji w poradni pracy obejmujących doradztwo zawodowe, zagadnienia prawa pracy i psychologii pracy.
W ramach projektu "Dyplom WSPiA przepustką do biznesu" dla wszystkich studentów prowadzone są szkolenia m.in. z autoprezentacji, które mają na celu wyposażenie studentów i absolwentów w umiejętności m.in.: sporządzania dokumentów aplikacyjnych, planowania ścieżki kariery, autoprezentacji i negocjacji.
Dodatkowym modułem w ramach zajęć z autoprezentacji jest program „Studentka WSPiA – bizneswoman”. Do 2015 roku wszystkie zainteresowane studentki naszej uczelni będą mogły skorzystać z darmowych porad m.in. kosmetyczki, wizażystki oraz fryzjerki. Zajęcia prowadzone są w nowoczesnym, doskonale wyposażonym uczelnianym gabinecie kosmetycznym. Prowadzą je doświadczeni specjaliści z zakresu wizażu i kosmetologii, którzy doradzają studentkom WSPiA w jaki sposób kreować i dbać o wizerunek kobiety sukcesu.
Opłaty
Podstawową zasadą na uczelni jest niepobieranie żadnych dodatkowych opłat, poza jednorazową opłatą wpisową przed studiami i opłatą za studia. Opłata za studia pokrywa wszystkie usługi edukacyjne świadczone przez Uczelnię: zajęcia dydaktyczne, egzaminy, zaliczenia, egzaminy poprawkowe.
Baza dydaktyczna
WSPiA zapewnia znakomite warunki studiowania w siedzibie Uczelni w Przemyślu oraz w nowoczesnych obiektach zlokalizowanych na powierzchni ponad 3 ha w centrum Rzeszowa. Baza dydaktyczna uczelni jest stale rozbudowywana. Do nowych inwestycji realizowanych przez WSPiA należą m.in.: nowoczesne pracownie dydaktyczne, pełnowymiarowa hala sportowa, ogród wypoczynkowy z plenerową salą seminaryjną, wielopoziomowy parking dla studentów.
Gdzie mieszkać w czasie studiów
WSPiA oferuje swoim studentom jedyny w Polsce Zespół Mieszkań Uczelnianych. Zamiast akademików nasi studenci mieszkają w komfortowych warunki w mieszkaniach WSPiA. Mieszkania są w pełni wyposażone i znajdują się w pobliżu uczelni. Bardzo niskie opłaty pokrywają koszty utrzymania lokalu z bezprzewodowym dostępem do Internetu.
Dodatkowe kwalifikacje
WSPiA umożliwia studentowi nie tylko zdobycie wyższego wykształcenia, ale również wiele kursów i certyfikatów, które ułatwią znalezienie wymarzonej pracy. Nasi studenci otrzymują m.in. certyfikaty językowe, certyfikat ECDL, uczestniczą w kursach doradztwa podatkowego przygotowujących do egzaminu na doradcę podatkowego. To wszystko w ramach jednej opłaty za studia.
Bon Edukacji Dodatkowej (BED)
Każdy student studiów stacjonarnych, studiujący w WSPiA, dostaje od uczelni bezpłatnie bon na 100 punktów, za który może wybrać dodatkowe zajęcia, m.in.: z języka obcego (nie objętego lektoratem), kurs prawa jazdy, lekcje tenisa ziemnego, kurs tańca towarzyskiego, kurs kosmetyczny, wizażu i stylizacji.
Nasi studenci otrzymują bezpłatnie legitymację elektroniczną uprawniająca m.in. do korzystania z biblioteki, czytelni, restauracji oraz parkingów WSPiA. Bezpłatnie otrzymasz od nas również część podręczników wydanych przez WSPiA.
Więcej informacji na temat REKRUTACJI znajdziesz tutaj lub w naszych biurach rekrutacji.
W Rzeszowie ul. Cegielniana 14 lub pod numerami telefonu 17 867 04 80, 17 867 04 81, 17 867 04 82.
W Przemyślu ul. Wybrzeże Ojca Świętego Jana Pawła II 2 lub pod numerami telefonu 16 679 13 30, 16 679 13 31, 16 667 90 60.