Aktualności
Bezpieczeństwo wewnętrzne to nasza specjalność
2012-07-17
Praca w policji staje się w obecnych czasach coraz bardziej popularna wśród młodych ludzi. Jest to dobrze płatna, stabilna i dająca wiele przywilejów praca. Większe szanse na zdobycie takiej posady mają na pewno absolwenci kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA. Studia te dają m.in. możliwość skrócenia kursu w szkole policyjnej oraz doskonałe przygotowanie z zakresu wiedzy prawniczej. Co wyróżnia kierunek „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA? Sprawdź poniżej.
Jeśli „bezpieczeństwo wewnętrzne” to tylko w WSPiA
Praca w policji staje się w obecnych czasach coraz bardziej popularna wśród młodych ludzi. Jest to dobrze płatna, stabilna i dająca wiele przywilejów praca. Większe szanse na zdobycie takiej posady mają na pewno absolwenci kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA. Studia te dają m.in. możliwość skrócenia kursu w szkole policyjnej oraz doskonałe przygotowanie z zakresu wiedzy prawniczej. Co wyróżnia kierunek „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA? Sprawdź poniżej.
Skrócenie kursu w szkole policyjne możliwe jest dzięki porozumieniu, które Wyższa Szkoła Prawa i Administracji jako pierwsza uczelnia z regionu podpisała z Komendą Główną Policji. Studenci, którym podczas studiów oferujemy przedmioty wymagane w czasie policyjnego szkolenia podstawowego, zostają zwolnieni z obowiązku ich zaliczenia po przyjęciu do służby.
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji na potrzeby prowadzeni kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” zbudowała nowoczesny obiekt „Collegium Securitatis”. Znajduje się w nim m.in. najnowocześniejsze w Polsce uczelniane laboratorium kryminalistyczne. W wyposażeniu laboratorium znajdują się m.in. mikroskop laboratoryjno-badawczy do badań śladów biologicznych, Videospektrokomaparator (urządzenie do badania autentyczności dokumentów), wariograf (tzw. wykrywacz kłamstw) i w pełni wyposażone walizki śledcze. Doskonale wyposażone laboratorium i odpowiedni program nauczania sprawiają, że studenci kierunku „Bezpieczeństwo Wewnętrzne” w WSPiA są perfekcyjnie przygotowani m.in. do służby wojskowej, pracy w policji, straży granicznej oraz w jednostkach zarządzania kryzysowego.
Studenci WSPiA tajników kryminalistyki uczą się pod okiem najwyższej klasy fachowców m.in. prokuratorów i policjantów, na co dzień pracujący na podobnych urządzeniach jak te, które znajdują się w naszym Laboratorium Kryminalistycznym. Dzięki temu studenci zyskują praktyczną wiedzę z zakresu daktyloskopii, badań dokumentów, kryminalistycznej problematyki badań broni palnej czy badań poligraficznych.
W budynku „Collegium Securitatis” Wyższej Szkoły Prawa i Administracji oprócz nowoczesnego laboratorium kryminalistycznego znajduje się również m.in. pełnowymiarowa, wielofunkcyjna hala sportowa z widownią na 350 osób. W nowej części budynku do dyspozycji studentów będzie m.in. nowoczesna strzelnica elektroniczna oraz dwie sale do ćwiczenia różnych sztuk walki.
Praktyczna strona zawodu
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji od 2009 roku na wszystkich prowadzonych kierunkach studiów realizuje nowatorski w skali kraju system praktyk zawodowych. Praktyki odbywają się zawsze w poniedziałki, a ich celem jest poszerzenie i weryfikacja teoretycznej wiedzy studenta. Na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA praktyki odbywają się m.in. w policji, straży granicznej, urzędzie i izbie celnej, centralnym biurze śledczym, agencji bezpieczeństwa wewnętrznego, żandarmerii wojskowej czy komórkach zarządzania kryzysowego w urzędzie miasta, urzędzie marszałkowskim i urzędzie wojewódzkim.
Dla studentów kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA oprócz wykładów organizowane są również spotkania z ciekawymi ludźmi. Podczas takich zajęć przedstawiciele profesji związanych z bezpieczeństwem wewnętrznym przedstawiają specyfikę zawodów, w których studenci będą mogli w przyszłości pracować. Do tej pory studenci kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne w WSPiA spotkali się m.in. z nadinsp. Józefem Gdańskim, b. Podkarpackim Komendantem Wojewódzkim Policji; gen. bryg. Dominikiem Traczem, Komendantem Głównym Straży Granicznej; kpt. Pawłem Chomentowskim, Zastępcą Dyrektora Centrum Antyterrorystycznego ABW oraz podinsp. Piotrem Łowickim, Dowódcą Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie.
Dlaczego warto studiować u nas?
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji jako jedyna w Polsce południowo–wschodniej już od 15 lat kształci studentów w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego - początkowo jako w ramach specjalności teraz na samodzielnym kierunku studiów. Przez 15 lat WSPiA wykształciła już setki celników, policjantów, żołnierzy Straży Granicznej, pracowników firm ze sfery ochrony i bezpieczeństwa czy osób zajmujących się zarządzaniem kryzysowym w administracji państwowej i samorządowej.
Możesz pytać również w naszych biurach rekrutacyjnych.
- w Rzeszowie ul. Cegielniana 14, telefon 17 867 04 80, 17 867 04 81, 17 867 04 82.
- w Przemyślu ul. Wybrzeże Ojca Świętego Jana Pawła II 2 telefon 16 679 13 30, 16 679 13 31, 16 667 90 60.