Aktualności
II tura rekrutacji na studia w WSPiA
2012-08-08
6 sierpnia w Wyższej Szkole Prawa i Administracji ruszyła II tura rekrutacji na studia. Cały czas czekamy na maturzystów, którzy chcą studiować prawo, administrację lub bezpieczeństwo wewnętrzne. Rekrutacja na studia pierwszego i drugiego stopnia do końca września.
Warto studiować w WSPiA
6 sierpnia w Wyższej Szkole Prawa i Administracji ruszyła II tura rekrutacji na studia. Cały czas czekamy na maturzystów, którzy chcą studiować prawo, administrację lub bezpieczeństwo wewnętrzne. Rekrutacja na studia pierwszego i drugiego stopnia do końca września.
W roku akademickim 2012/2013 nabór na kierunku „administracja” prowadzony jest na studia pierwszego i drugiego stopnia. Na kierunku „prawo” – na pięcioletnie jednolite studia magisterskie, a „bezpieczeństwo wewnętrzne” na studia pierwszego stopnia.
W tym roku dużym zainteresowaniem cieszy się kierunek „bezpieczeństwo wewnętrzne”. Wybrała go Ewelina Nowotarska. Jak mówi kandydatka, są to studia, które odpowiadają jej zainteresowaniom. – Chce studiować bezpieczeństwo wewnętrzne, bo w przyszłości zamierzam wstąpić do policji – tłumaczy Ewelina Nowotarska. – Na początku miałam iść na inną uczelnię, ale kuzynka powiedział mi, żebym sprawdziła ofertę Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Zapoznałam się z informacjami na temat studiów i podjęłam decyzję, że będę studiować właśnie tu. Najbardziej przekonał mnie program studiów, jaki oferuje WSPiA i kadra naukowa. Wiem, że studenci kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” na zajęciach spotykają się z najlepszymi wykładowcami. Bardzo podoba mi się również system praktyk zawodowych prowadzony w WSPiA. Jestem przekonana, że w czasie studiów oprócz wiedzy teoretycznej zdobędę również bardzo cenną w obecnych czasach wiedzę praktyczną. Mam nadzieje, że to pomoże mi doskonale przygotować się do przyszłej pracy w policji – mówi Ewelina Nowotarska.
Bezpieczeństwo wewnętrzne
Studia na tym kierunku w WSPiA pozwalają na skrócenie kursu w szkole policyjnej. Jest to możliwe dzięki porozumieniu, które Wyższa Szkoła Prawa i Administracji jako pierwsza uczelnia z regionu podpisała z Komendą Główną Policji. Studenci, którym podczas studiów oferujemy przedmioty wymagane w czasie policyjnego szkolenia podstawowego, zostają zwolnieni z obowiązku ich zaliczenia po przyjęciu do służby.
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji na potrzeby prowadzenia kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” zbudowała nowoczesny obiekt „Collegium Securitatis”. Znajduje się w nim m.in. najnowocześniejsze w Polsce uczelniane laboratorium kryminalistyczne. Laboratorium wyposażone jest m.in. w mikroskop laboratoryjno-badawczy do badań śladów biologicznych, Videospektrokomaparator (urządzenie do badania autentyczności dokumentów), wariograf (tzw. wykrywacz kłamstw) i w pełni wyposażone walizki śledcze. Studenci WSPiA tajników kryminalistyki uczą się pod okiem najwyższej klasy fachowców m.in. prokuratorów i policjantów, na co dzień pracujący na podobnych urządzeniach.
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji jako jedyna w Polsce południowo–wschodniej już od 15 lat kształci studentów w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego - początkowo jako w ramach specjalności teraz na samodzielnym kierunku studiów.
Administracja
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji jest uczelnią, która już od 17 lat prowadzi studia na kierunku „Administracja”. Są one prowadzone w systemie dwustopniowym: studiów pierwszego stopnia (licencjackich) oraz studiów drugiego stopnia (magisterskich). W tym roku akademickim studenci tego kierunku do wyboru mają jedną z 16 specjalności. Nowością jest specjalność zamówienia publiczne.
Studenci kierunku „administracja” w Wyższej Szkoły Prawa i Administracji uczestniczą m.in. w realizowanym od 2011 roku wieloletnim programie „Dyplom WSPiA przepustką do biznesu”. Projekt dofinansowany został ze środków Unii Europejskiej. Jego główną częścią są płatne staże zawodowe na które uczelnia otrzymała ponad 3,5 mln zł. W ciągu całego stażu studenci mogą zarobić nawet do 4 000 zł.
Studenci Wyższej Szkoły Prawa i Administracji uczą się w komfortowych warunkach. Do ich dyspozycji są nowoczesne laboratoria m.in. technik biurowych. W doskonale wyposażonym laboratorium studenci pod okiem doświadczonych praktyków uczą się jak prowadzić i rozwijać własną działalność gospodarczą. Nowa pracownia wyposażona jest w najwyższej klasy sprzęt biurowy m.in. projektory, nowoczesne komputery, drukarki i kserokopiarki oraz sprzęt do wideokonferencji.
W Wyższej Szkole Prawa i Administracji studenci mają również możliwość ukończenia kursu przygotowującego do egzaminu na doradcę podatkowego. Nasi studenci uczestniczą również w warsztatach pozyskiwania funduszy UE - przygotowujących do samodzielnego opracowania i składania tzw. wniosków unijnych.
Prawo
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji to jedyna uczelnia niepubliczna w regionie, która z powodzeniem prowadzi studia na kierunku „prawo”. Jest to kierunek dający młodym ludziom wiele możliwości dalszego rozwoju. Oprócz aplikacji prawniczej absolwenci tego kierunku podobnie jak „administracji” i „bezpieczeństwa wewnętrznego” mogą uczestniczy w seminariach doktoranckich prowadzonych przez WSPiA. Jesteśmy jedyną uczelnią niepubliczną w Rzeszowie, na Podkarpaciu i w Polsce wschodniej, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych.
Atutem studiów prawniczych w Wyższej Szkole Prawa i Administracji jest znakomita kadra nauczająca. Zajęcia ze studentami prowadzą nie tylko autorytety naukowe, ale również znakomici praktycy (m.in.: sędziowie i prokuratorzy). Nasi studenci na co dzień spotykają się z najwybitniejszymi Polskimi prawnikami m.in. prof. Andrzejem Zollem (b. Prezesem Trybunału Konstytucyjnego, b. Rzecznikiem Praw Obywatelskich), prof. Zbigniewem Ćwiąkalskim (b. Ministrem Sprawiedliwości), prof. Zygmuntem Niewiadomskim, dr. Andrzejem Kisielewiczem (Wiceprezesem Naczelnego Sądu Administracyjnego). To oni zapewniają studentom wysoki poziom kształcenia.
Aby przygotować studentów do egzaminów na wszystkie aplikacje prawnicze, w WSPiA uruchomiona została ścieżka aplikacyjna. To specjalne bezpłatne zajęcia, które mają nauczyć młodych ludzi m.in. rozwiązywania zagadnień i odpowiadania na pytania, które pojawiają się podczas egzaminu na aplikację.
Dla potrzeb prowadzenia kierunku „prawo’ w kampusie WSPiA powstała nowoczesna „sala rozpraw” wzorowana na prawdziwej sali sądowej. Studenci WSPiA przeprowadzają w niej m.in. symulowane rozprawy sądowe w czasie, których zdobywają potrzebną później wiedzę praktyczną.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zapraszamy do naszych biurach rekrutacyjnych.
- w Rzeszowie ul. Cegielniana 14, telefon 17 867 04 80, 17 867 04 81, 17 867 04 82.
- w Przemyślu ul. Wybrzeże Ojca Świętego Jana Pawła II 2 telefon 16 679 13 30, 16 679 13 31, 16 667 90 60.
Informacje o Rekrutacji znajdziesz również na stronie: www.rekrutacja.wspia.eu