Aktualności
Trwa rekrutacja w WSPiA
2012-09-21
Chcesz studiować „administrację”, „bezpieczeństwo wewnętrzne” lub „prawo”? Masz jeszcze czas, aby złożyć dokument w Wyższej Szkole Prawa i Administracji. Rekrutacja na rok akademicki 2012/2013 trwa do 29 września. Pozostał więc jeszcze tydzień, aby wybrać interesujący Cię kierunek i rozpocząć studia w WSPiA. Sprowadź, dlaczego warto wybrać właśnie nas.
Dla nas praktyka jest najważniejsza
Chcesz studiować „administrację”, „bezpieczeństwo wewnętrzne” lub „prawo”? Masz jeszcze czas, aby złożyć dokument w Wyższej Szkole Prawa i Administracji. Rekrutacja na rok akademicki 2012/2013 trwa do 29 września. Pozostał więc jeszcze tydzień, aby wybrać interesujący Cię kierunek i rozpocząć studia w WSPiA. Sprowadź, dlaczego warto wybrać właśnie nas.
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji jest najstarszą Uczelnią niepubliczną na Podkarpaciu. Jest również jedyną uczelnią w Rzeszowie, na Podkarpaciu i w Polsce południowo-wschodniej, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. Prowadzone przez uczelnie Seminarium Doktoranckie pozwala studentom kontynuować swoją karierę naukową po uzyskaniu tytułu magistra.
Od 2009 roku Wyższa Szkoła Prawa i Administracji realizuje nowatorski w Polsce system praktyk zawodowych. Systemem tym objęci są studenci wszystkich kierunków studiów - na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia. Studenci odbywają praktykę w instytucjach i podmiotach gospodarczych związanych ze studiowanym kierunkiem oraz wybraną specjalnością studiów. Oprócz zajęć praktycznych studenci uczestniczą w konwersatoriach (15 godzin w semestrze), które prowadzą opiekunowie praktyk z instytucji i podmiotów gospodarczych przyjmujących studentów na praktykę. Kształcenie praktyczne w WSPiA polega na tym, że wiele zajęć dydaktycznych, zwłaszcza ćwiczeń, prowadzą praktycy (m.in. sędziowie, prokuratorzy, policjanci, celnicy).
Dodatkowo studenci WSPiA uczestniczą w dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej projekcie „Dyplom WSPiA przepustką do biznesu”. Realizację projektu uczelnia rozpoczęła w styczniu 2011 roku. Potrwa on do 2015 roku. Podstawową i główną częścią projektu są płatne staże zawodowe. Z wartego 6 mln zł projektu – 3 mln przeznaczone zostało na opłacenie studentom staży zawodowych. Staże odbywają się w największych firmach z Podkarpacia i Małopolski. W czasie całego stażu w danej firmie studenci WSPiA zarabiają ponad 4 500 zł.
Bezpieczeństwo wewnętrzne
Studia na tym kierunku w WSPiA pozwalają na skrócenie kursu w szkole policyjnej. Jest to możliwe dzięki porozumieniu, które Wyższa Szkoła Prawa i Administracji jako pierwsza uczelnia z regionu podpisała z Komendą Główną Policji. Studenci, którym podczas studiów oferujemy przedmioty wymagane w czasie policyjnego szkolenia podstawowego, zostają zwolnieni z obowiązku ich zaliczenia po przyjęciu do służby.
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji na potrzeby prowadzenia kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” zbudowała nowoczesny obiekt „Collegium Securitatis”. Znajduje się w nim m.in. najnowocześniejsze w Polsce uczelniane laboratorium kryminalistyczne. Laboratorium wyposażone jest m.in. w mikroskop laboratoryjno-badawczy do badań śladów biologicznych, Videospektrokomaparator (urządzenie do badania autentyczności dokumentów), wariograf (tzw. wykrywacz kłamstw) i w pełni wyposażone walizki śledcze. Studenci WSPiA tajników kryminalistyki uczą się pod okiem najwyższej klasy fachowców m.in. prokuratorów i policjantów, na co dzień pracujący na podobnych urządzeniach.
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji jako jedyna w Polsce południowo–wschodniej już od 15 lat kształci studentów w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego - początkowo jako w ramach specjalności teraz na samodzielnym kierunku studiów.
Administracja
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji jest uczelnią, która już od 17 lat prowadzi studia na kierunku „Administracja”. Są one prowadzone w systemie dwustopniowym: studiów pierwszego stopnia (licencjackich) oraz studiów drugiego stopnia (magisterskich). W tym roku akademickim studenci tego kierunku do wyboru mają jedną z 16 specjalności. Nowością jest specjalność zamówienia publiczne.
Studenci Wyższej Szkoły Prawa i Administracji uczą się w komfortowych warunkach. Do ich dyspozycji są nowoczesne laboratoria m.in. technik biurowych. W doskonale wyposażonym laboratorium studenci pod okiem doświadczonych praktyków uczą się jak prowadzić i rozwijać własną działalność gospodarczą. Nowa pracownia wyposażona jest w najwyższej klasy sprzęt biurowy m.in. projektory, nowoczesne komputery, drukarki i kserokopiarki oraz sprzęt do wideokonferencji.
W Wyższej Szkole Prawa i Administracji studenci mają również możliwość ukończenia kursu przygotowującego do egzaminu na doradcę podatkowego. Nasi studenci uczestniczą również w warsztatach pozyskiwania funduszy UE - przygotowujących do samodzielnego opracowania i składania tzw. wniosków unijnych.
Prawo
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji to jedyna uczelnia niepubliczna w regionie, która z powodzeniem prowadzi studia na kierunku „prawo”. Jest to kierunek dający młodym ludziom wiele możliwości dalszego rozwoju. Oprócz aplikacji prawniczej absolwenci tego kierunku podobnie jak „administracji” i „bezpieczeństwa wewnętrznego” mogą uczestniczy w seminariach doktoranckich prowadzonych przez WSPiA. Jesteśmy jedyną uczelnią niepubliczną w Rzeszowie, na Podkarpaciu i w Polsce wschodniej, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych.
Atutem studiów prawniczych w Wyższej Szkole Prawa i Administracji jest znakomita kadra nauczająca. Zajęcia ze studentami prowadzą nie tylko autorytety naukowe, ale również znakomici praktycy (m.in.: sędziowie i prokuratorzy). Nasi studenci na co dzień spotykają się z najwybitniejszymi Polskimi prawnikami m.in. prof. Andrzejem Zollem (b. Prezesem Trybunału Konstytucyjnego, b. Rzecznikiem Praw Obywatelskich), prof. Zbigniewem Ćwiąkalskim (b. Ministrem Sprawiedliwości), prof. Zygmuntem Niewiadomskim, dr. Andrzejem Kisielewiczem (Wiceprezesem Naczelnego Sądu Administracyjnego). To oni zapewniają studentom wysoki poziom kształcenia.
Aby przygotować studentów do egzaminów na wszystkie aplikacje prawnicze, w WSPiA uruchomiona została ścieżka aplikacyjna. To specjalne bezpłatne zajęcia, które mają nauczyć młodych ludzi m.in. rozwiązywania zagadnień i odpowiadania na pytania, które pojawiają się podczas egzaminu na aplikację.
Dla potrzeb prowadzenia kierunku „prawo’ w kampusie WSPiA powstała nowoczesna „sala rozpraw” wzorowana na prawdziwej sali sądowej. Studenci WSPiA przeprowadzają w niej m.in. symulowane rozprawy sądowe w czasie, których zdobywają potrzebną później wiedzę praktyczną.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zapraszamy do naszych biurach rekrutacyjnych.
- w Rzeszowie ul. Cegielniana 14, telefon 17 867 04 80, 17 867 04 81, 17 867 04 82.
- w Przemyślu ul. Wybrzeże Ojca Świętego Jana Pawła II 2 telefon 16 679 13 30, 16 679 13 31, 16 667 90 60.