Aktualności
Chcesz pogłębiać wiedzę prawniczą – zapisz się do Kliniki Prawa
2013-03-25
W poniedziałek 25 marca 2013 r. w Wyższej Szkole Prawa i Administracji rozpoczęła się rekrutacja studentów chcących pracować w Klinice Prawa. Jest to propozycja głównie dla studentów IV i V roku prawa (studia stacjonarne i niestacjonarne). Swoje kandydatury można zgłaszać w Dziekanacie Kolegium Prawa WSPiA (pokój nr 9). Klinika Prawa w WSPiA będzie zajmować się m.in. bezpłatnym udzielaniem porad prawnych osobom niezamożnym.
Praktyczna strona prawa
W poniedziałek 25 marca w Wyższej Szkole Prawa i Administracji rozpoczęła się rekrutacja studentów chcących pracować w Klinice Prawa. Jest to propozycja głównie dla studentów IV i V roku prawa (studia stacjonarne i niestacjonarne). Swoje kandydatury można zgłaszać w Dziekanacie Kolegium Prawa WSPiA (pokój nr 9). Klinika Prawa w WSPiA będzie zajmować się m.in. bezpłatnym udzielaniem porad prawnych osobom niezamożnym.
Rekrutacja studentów do Kliniki Prawa w WSPiA odbędzie się w dniach od 25 marca do 5 kwietnia 2013 r. Zgłoszone osoby zostaną później zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną. Przeprowadzi ją komisja złożona z: prof. nadzw. dra hab. Czesława P. Kłaka – Opiekuna Kliniki Prawa, dra Macieja Kobaka (opiekuna Sekcji Prawa Administracyjnego) i dr Agnieszki Gałakan-Halickiej (opiekuna Sekcji Prawa Cywilnego).
Do udziału w pracach Kliniki Prawa zapraszamy głównie studentów IV i V prawa (studia stacjonarne i niestacjonarne). Osoby zainteresowane pomocą potrzebującym muszą jednak spełnić określone warunki. Należy mieć zdany egzamin z prawa cywilnego i administracyjnego na ocenę, co najmniej plus dobry oraz średnią ocen minimum 4.0.
Swoje kandydatury można zgłaszać w dniach od 25 marca do 5 kwietnia 2013 r. w Dziekanacie Kolegium Prawa WSPiA (pokój nr 9).
Klinika Prawa
Uruchomienie Kliniki Prawa w Wyższej Szkole Prawa i Administracji jest efektem porozumienia zawartego przez Uczelnię z Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Porozumienie dotyczy współpracy w dziedzinie ochrony wolności i praw człowieka i obywatela.
Głównym celem Kliniki jest bezpłatne udzielanie porad prawnych osobom niezamożnym pod opieką pracowników naukowych WSPiA. Dodatkowym celem jest m.in. prowadzenie badań naukowych, w szczególności dotyczących praktyki stosowania prawa i naruszeń praw człowieka. Klinika pomoże również w rozwoju wiedzy prawniczej naszych studentów. Dzięki zetknięciu się z konkretnymi problemami prawnymi, będą mogli rozwijać swoje umiejętności, które przydadzą się w późniejszej pracy zawodowej. Studenci WSPiA pracujący w Klinice, będą zajmować się m.in. wydawaniem opinii prawnych w indywidualnych sprawach z zakresu prawa administracyjnego, podatkowego i cywilnego. Klinika Prawa pozwoli również na wymianę doświadczeń i prezentowanie wyników własnych prac badawczych studentów. Celem Kliniki będzie również podniesienie świadomości i kultury prawnej mieszkańców Podkarpacia.