Aktualności
Poradnia Pracy dla studentów WSPiA
Z pomocy Poradni Pracy w WSPiA korzystać wszyscy studenci. Porady udzielane są indywidualnie, w godzinach pracy Poradni. Co bardzo ważne z Poradnictwa Pracy można skorzystać bezpłatne. Poradnia uruchomiona została w celu przygotowana studentów do poszukiwania pracy. Polecana jest również studentom, którzy ubiegają się o przyjęcie na bezpłatne praktyki oraz płatne staże zawodowe, organizowane w ramach projektu „Dyplom WSPiA przepustką do biznesu. W Poradni Pracy działają trzy różne zespoły specjalistów z następujących dziedzin: prawa pracy, doradztwa zawodowego, psychologii zatrudnienia.
Prawo Pracy
Poradnictwem z zakresu Prawa Pracy zajmuje się prof. Antoni Dral oraz dr Beata Bury. Celem prowadzonych zajęć jest ugruntowanie wiedzy uczestników na temat podstawowych instytucji z zakresu indywidualnego prawa pracy. W czasie spotkań studenci mogą poznać m.in. wzory umów, pism, dokumentacji oraz m.in. zasady sporządzania umów o pracę, świadectw pracy, oświadczeń woli w przedmiocie rozwiązania stosunku pracy. Szczegółowo prezentowane jest również zagadnienia dotyczące ubezpieczeń społecznych. Spotkania w ramach poradnictwa z zakresu prawa pracy odbywają się w kilku osobowych grupach.
Doradztwo Zawodowe
Doradcami zawodowymi w działającej w WSPiA Poradni Pracy są dr Jadwiga Burda i mgr Beata Madera. Studenci mogą skorzystać z ich jednorazowych porad lub w serii spotkań dotyczących konkretnych zagadnień. W ramach Doradztwa Zawodowego studenci mogą poznać m.in. swoje predyspozycje zawodowe, metody i techniki poszukiwania pracy, zasady tworzenia dokumentów aplikacyjnych oraz przygotowują się do odbycia rozmowy kwalifikacyjnej. Specjaliści prowadza także indywidualne treningi autoprezentacji oraz wzmacniania poczucia własnej wartości.
Psychologia Zatrudnienia
W ramach Poradni Pracy w WSPiA działa również zespół specjalistów z zakresu Psychologii Zatrudnienia. Studenci podczas indywidualnych zajęć spotykają się z dr Lucyną Mac-Czarnik oraz mgr. Lechem Żukowskim. Z porad Psychologów zatrudniania mogą korzystać osoby zainteresowane poznaniem swoich cech, mających wpływ na wybór, sposób poszukiwania oraz funkcjonowanie w miejscu pracy. Poradnictwo psychologiczne zawsze dostosowane jest do indywidualnych potrzeb. W ramach zajęć studenci WSPiA mogą poznać sposoby radzenia sobie ze stresem i emocjami w trudnych sytuacjach. Specjaliści pomagają również w tworzeniu własnej „ścieżki kariery”.
Terminy pracy Poradni znaleźć można na stronie projektu "Dyplom WSPiA przepustką do biznesu".
Dyplom WSPiA
Poradnia Pracy w Wyższej Szkole Prawa i Administracji działa w ramach projektu „Dyplom WSPiA przepustką do biznesu”. Ma on na celu przygotowanie studentów uczelni do przyszłej współpracy z przedsiębiorcami z regionu. W ramach projektu realizowane są m.in. panele dyskusyjne z pracodawcami oraz zajęcia warsztatowe "Jestem przedsiębiorcą". Zajęcia te mają na celu przygotowanie absolwenta WSPiA do fachowej obsługi administracyjnej każdej firmy.
Do 2015 roku projektem objętych zostanie 2800 studentów WSPiA. Rocznie na płatne staże w podkarpackich przedsiębiorstwach kierowanych jest 120 z nich. W projekcie „Dyplom WSPiA przepustką do biznesu” na staże przeznaczono 3 mln zł. Jest to połowa wartości całego projektu. Oprócz tego studenci Wyższej Szkoły Prawa i Administracji są również kierowani do różnych przedsiębiorstw na bezpłatne praktyki zawodowe.