Aktualności
Posiedzenie Rady Naukowej kwartalnika "Administracja — Teoria, Dydaktyka, Praktyka"
Gościem specjalnym seminarium naukowego nt. ”Prawa o szkolnictwie wyższym i stopniach naukowych” był prof. dr hab. inż. Jerzy Woźnicki – przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prezes Fundacji Rektorów Polskich. Podczas spotkania wygłosił wykład dotyczący diagnozy stanu i kierunków zmian prawa o szkolnictwie wyższym. W seminarium uczestniczył również prof. dr hab. Bogdan Dolnicki — Członek Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, który w swoim wystąpieniu poruszył temat doświadczeń w dotychczasowym stosowaniu przepisów ustawy o stopniach i tytule naukowym oraz kierunków nowelizacji tej ustawy.
W seminarium, które było częścią posiedzenia Rady Naukowej kwartalnika „Administracja – Teoria, Dydaktyka, Praktyka” uczestniczyło kilkudziesięciu naukowców z całej Polski. Gospodarzami spotkania byli prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA oraz prof. Zygmunt Niewiadomski, przewodniczący Rady Naukowej Kwartalnika.
W obradach uczestniczyli również prof. Małgorzata Stahl z Uniwersytetu Łódzkiego (zastępca przewodniczącego Rady Naukowej kwartalnika), prof. Adam Błaś z Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Roman Hauser z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęli także prof. Jan Szreniawski (Wyższa Szkoła Prawa i Administracji, UMCS) oraz prof. Krzysztof Eckhardt, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji WSPiA,.
Posiedzenie Rady Naukowej kwartalnika "Administracja — Teoria, Dydaktyka, Praktyka" oraz towarzyszące mu seminarium naukowe nt. „Prawa o szkolnictwie wyższym i stopniach naukowych odbyło się 30 czerwca 2014 r., w Pałacu w Jabłonnie k. Warszawy.
"Administracja — Teoria, Dydaktyka, Praktyka"
Kwartalnik "Administracja — Teoria, Dydaktyka, Praktyka" wydawany jest przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie. Czasopismo utworzone zostało dla osób szczególnie zainteresowanych nauką o administracji, a zwłaszcza o administracji publicznej. Adresowany jest przede wszystkim do praktyków, ale także studentów różnych kierunków studiów administracyjnych. Na łamach czasopisma ukazują się opracowania z zakresu szeroko pojętych nauk o administracji: prawa administracyjnego, polityki administracyjnej, nauki administracji, historii administracji, teorii organizacji itp. Stałe działy to przede wszystkim studia i artykuły naukowe oraz posiadające znaczenie dla praktyki komentarze, glosy, orzecznictwo sądów krajowych i unijnych, dyskusje o ważniejszych dla administracji projektach aktów prawnych.
fot.: www.wikipedia.pl