Aktualności
Nowy kierunek studiów w WSPiA
Otrzymane przez uczelnię nowe uprawnienia to potwierdzenie mocnej pozycji WSPiA nie tylko w regionie. – Jesteśmy obecnie jedyną uczelnią na Podkarpaciu, która kształci prawników na wszystkich poziomach. Jest to potwierdzenie m.in. wyników Rankingu Wydziałów Prawa przygotowanego przez Dziennik Gazetę Prawną, według którego WSPiA to najlepsza uczelnia prawnicza w regionie oraz trzecie w Polsce wśród uczelni niepublicznych. Staramy się cały czas rozwijać. Mamy doskonałą kadrę naukową. Wykłady w Uczelni prowadzą m.in. prof. Andrzej Zoll, prof. Zbigniew Ćwiąkalski oraz prof. Zygmunt Niewiadomski. To wszystko sprawia, że nasi Absolwenci są doskonale przygotowani do wykonywania różnych zawodów prawniczych – dodaje prof. Czesław Kłak.
Od ponad 7 lat kształcimy młodych ludzi na jednolitych studiach magisterskich. Od czterech lat posiadamy uprawnienia do nadawana stopnia naukowego doktora nauk prawnych. Naturalną koleją były więc uprawnienia do prowadzenia studiów I stopnia na kierunku Parowa – tłumaczy prof. Czesław Kłak, Dyrektor Kolegium Prawa, w którego ramach prowadzone są studia prawnicze w WSPiA.
Studia o profilu praktycznym
Celem studiów pierwszego stopnia na kierunku „prawo” w WSPiA jest przygotowanie kadry zawodowej do pracy na stanowiskach pomocniczych w systemie wymiaru sprawiedliwości (sądach, prokuraturach), administracji publicznej, korporacjach prawniczych oraz firmach prywatnych. Studenci będą przygotowani także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Studia I stopnia na kierunku „prawo” mają profil praktyczny. Oznacza to, że w trakcie nauki duży nacisk położony zostanie na zdobywanie oprócz wiedzy teoretycznej również wiedzy praktycznej. W programie studiów przewidziano wiele zajęć w ramach Systemu Kształcenia Praktycznego. Obejmuje on trzy ścieżki: pracownie praktyczne, praktyki zawodowe oraz seminaria dyplomowe. Dodatkowo studenci uczestniczyć będą w zajęciach o charakterze praktycznym w postaci warsztatów.
Studia I stopnia na kierunku Prawo trwają sześć semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata. W zależności od zainteresowań i przyszłych oczekiwań zawodowych kandydaci mogą wybrać jedną z pięciu specjalności:
•prawnik w systemie bezpieczeństwa,
•referent prawny w administracji publicznej,
•prawnik w systemie wymiaru sprawiedliwości
Uruchamiane przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji studia pierwszego stopnia na kierunku „prawo” są odpowiedzią na zmiany w systemie prawa krajowego oraz reakcją na potrzeby polskiego rynku pracy. Studia przygotują fachowców zamierzających pełnić funkcje pomocnicze w placówkach publicznych oraz firmach prywatnych. Absolwent studia I stopnia na kierunku Prawo będzie mógł pracować na stanowisku m.in. specjalisty ds. prawnych, sekretarza, asystenta, referenta, konsultanta, menagera prawnego czy pracownika kancelaryjnego. Jest to także oferta dla osób zainteresowanych prowadzeniem własnych przedsiębiorstw czy kandydatów na prawników korporacyjnych.
Studia I stopnia na kierunku Prawo będą dawać podstawową wiedzę z zakresu funkcjonowania różnych instytucji społecznych, w szczególności instytucji władzy publicznej. Absolwent takich studiów będzie miał umiejętność przygotowania pism procesowych i umów najczęściej występujących w obrocie prawnym. Nabędzie również umiejętności analizowania sposobu załatwiania konkretnych spraw (cywilnych, karnych, administracyjnych, prawno-finansowych, handlowo-gospodarczych, pracowniczych) i stosowania prawa.
Co bardzo ważne studentów na studiach I stopnia na kierunku prawo uczyć będą wybitni naukowcy posiadający ogromne doświadczenie praktyczne. Wśród wykładowców znajdą się również przedstawicieli różnych zawodów prawniczych (m.in. sędziów, adwokatów, radców prawnych, komorników, notariuszy) współpracujących z WSPiA.
Osoby zainteresowane studiami I stopnia na kierunku Prawo mogą składać podania o przyjęcie na studia do 28 września 2014 r.
Więcej na temat studiów I stopnia na kierunku Prawo w WSPiA znajdziesz tutaj!!!
Zapraszamy do naszych biurach rekrutacyjnych.
– w Rzeszowie ul. Cegielniana 14, telefon 17 867 04 80, 17 867 04 81, 17 867 04 82.
– w Przemyślu ul. Wybrzeże Ojca Świętego Jana Pawła II 2 telefon 16 679 13 30, 16 679 13 31, 16 667 90 60.