Aktualności
Publiczna obrona Rozprawy doktorskiej
Promotor rozprawy doktorskiej mgr. Lecha Żukowskiego to wykładowca WSPiA oraz sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego – prof. Zbigniew Czarnik. Recenzentami pracy pt. „Społeczna skuteczność prawa administracyjnego” są prof. Zbigniew Kmieciak oraz prof. Marian Zdyb. Obrona rozprawy doktorskiej mgr. Lecha Żukowskiego, asystenta w Katedrze Nauk o Zarządzaniu i Ekonomii WSPiA odbędzie się o godzinie 10:00, w sali konferencyjnej Zamiejscowego Wydziału Prawa i Administracji w Rzeszowie przy ul. Cegielnianej 14.
Będzie to kolejna, w ostatnich tygodniach obrona, rozprawy doktorskiej w WSPiA. Poprzednie odbyły się w połowie czerwca 2015 r. Rozprawy doktorskie obronili dr Małgorzata Babula, asystent w Katedrze Prawa Konstytucyjnego i Stosunków Międzynarodowych WSPiA oraz dr Marcin Marszałek.
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji jest jedyną uczelnią w Rzeszowie, na Podkarpaciu i w Polsce południowo-wschodniej, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. Uprawnienia takie otrzymała w 2011 r. i od tego czasu wszczęła już kilka przewodów doktorskich. W najbliższym czasie czekają nas następne, ponieważ kończy się pierwsza edycja trzyipółletniego Seminarium Doktoranckiego prowadzonego w WSPiA. Uczestniczy w nim m.in. adwokaci, prokuratorzy, sędziowie, pracownicy urzędów administracji publicznej oraz osoby zatrudnione w sferze bezpieczeństwa wewnętrznego. Jest to doskonały przykład na to, jak uczelnia korzysta z przyznanych uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych.
Przypomnijmy pierwsza historyczna obrona rozprawy doktorskiej w WSPiA odbyła się w grudniu 2012 r. Była to pierwsza obrona rozprawy z zakresu nauk prawnych nie tylko w naszej uczelni, ale także na Podkarpaciu. Stopień doktora uzyskała wtedy Pani Joanna Dziedzic-Bukowska.
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Lecha Żukowskiego odbędą się 2 lipca 2015 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Zamiejscowego Wydziału Prawa i Administracji w Rzeszowie.
WSPiA – uczelnia Akademicka
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w roku akademickim 2011/2012 uruchomiła pierwszą edycję Seminarium Doktoranckiego, trwającego trzy i pół roku. Na 50 przewidzianych miejsc zgłosiło się ponad 120 kandydatów. W kolejnych latach rekrutacja na Seminarium Doktoranckie była bardzo podobna. Prowadzone przez uczelnie Seminarium pozwala studentom kontynuować swoją karierę naukową. Wśród uczestników Seminarium są w większości osoby, które pracują zawodowo, a uczestnicząc w organizowanych przez WSPiA seminariach, będą mogły podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.