Aktualności
Poznaj fundusze unijne
Spotkanie konsultacyjne pt. „Fundusze UE dla młodzieży” organizowane jest w ramach obchodów jubileuszu 20-lecia WSPiA. W czasie wykładu studenci będą mogli dowiedzieć się m.in. z jakich funduszy unijnych mogą skorzystać oraz jakie dofinansowanie przeznaczone jest dla różnych instytucje z regionu. Poznają także cele, na jakie można wykorzystać pieniądze z UE. W czasie wykładu studenci będą mogli również poznać szczegóły nowej perspektywy budżetowej UE na lata 2014-2020, czyli programu, z którego będą korzystać już w najbliższym czasie.
Spotkanie konsultacyjne pt. „Fundusze UE dla młodzieży” poprowadzi mgr Teresa Kubas-Hul, Pełnomocnik Rektora WSPiA ds. UE oraz wiceprezes PARP. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek 23 października w sala nr 23 (parter, budynek A). Początek o godzinie 14:00.
Jubileusz 20-lecia WSPiA
Spotkanie konsultacyjne pt. „Fundusze UE dla młodzieży” zorganizowane zostanie w ramach obchodów jubileuszu 20-lecia Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Z tej okazji w październiku uczelnia przygotowała wiele atrakcji. Odbył się m.in. Tydzień pomocy prawnej prowadzonej przez Klinikę Prawa WSPiA oraz dyskusja panelowa nt. „Formy pomocy prawnej w Polsce”. WSPiA zorganizowała także Tydzień Mediacji i uruchomiła Centrum Mediacji i Arbitrażu. W najbliższym czasie odbędzie się także cyklu wykładów otwartych, który zainauguruje spotkanie z prof. Andrzejem Zollem nt. „Godność człowieka, jako fundament porządku społecznego”.
WSPiA
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. Uczelnia jest najstarszą Szkołą Wyższą na Podkarpaciu utworzoną w 1995 r. Uczelnia prowadzi studia w trzech Kolegiach Dydaktycznych. Kolegium Prawa, Kolegium Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Kolegium Administracji, Biznesu i Zarządzania. Studenci do wyboru mają cztery kierunki studiów Prawo (5-letnie studia magisterskie), Bezpieczeństwo Wewnętrzne (studia I i II stopnia – licencjackie i magisterskie) oraz Administrację // Zarządzanie (studia I i II stopnia).
WSPiA jest także jedyną uczelnią niepubliczną na Podkarpaciu, a nawet w Polsce wschodniej - co więcej, jedną z 19 (na ponad 300) uczelni niepublicznych w Polsce, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. Daje nam to status uczelni akademickiej i tym samym przynależność do elitarnej grupy najlepszych uczelni w Polsce.