Aktualności

Języki obce na wesoło w WSPiA

2017-04-27
Ponad 200 studentów i pracowników WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej wzięło udział w kolejnym Dniu Języków Obcych pod hasłem Tańce i Łamańce. W klubie studenckim Zemsta Docenta mogli zobaczyć m.in. występy muzyczno-taneczne studentów oraz pracowników WSPiA i prezentacje kultury irlandzkiej oraz szkockiej. DJO zorganizowany został już po raz ósmy przez Zespół Języków Obcych działający w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.



Tegoroczny „Dzień Języków Obcych” rozpoczęły warsztaty pt. „Myślenie wizualne w nauce języków obcych”. Podczas z Edytą Madej, trenerem z wydawnictwa PEARSON studenci mogli dowiedzieć się m.in. jak sprawić, by mózg był efektywniejszy i w czasie przyswajania informacji nie czuł się wyczerpany. Edyta Madej opowiadała także, co zrobić, by przy tej samej ilości czasu zyskać większy efekt w nauce. Po zakończeniu warsztatów impreza przeniosła się do klubu studenckiego "Zemsta Docenta”.

Tutaj na uczestników „Tańców i Łamańców” czekały występy i warsztaty muzyczno-taneczne prowadzone przez zespół tańca irlandzkiego i szkockiego „COMHLAN”. Studenci WSPiA zobaczyli m.in. taniec nad szablami oraz tzw. tańce miękkie i step irlandzki. Dodatkowo dla studentów przygotowano pokaz i konkurs zakładania tradycyjnego stroju szkockiego.



W ramach „Dnia Języków Obcych” na scenie w klubie studenckim „Zemsta Docenta” zaprezentowali się także studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Pierwszy rok Prawa przygotował skecz zatytułowanym „Coffee shop”, w którym przedstawił, jak zmienił się sposób zamawiania kawy na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Z kolei studentka II roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego przygotowała prezentację multimedialną „Covers more famous than the original”. Największe brawa wywołał jednak występ 13-osobowej grupy studentów II roku Prawa. Zespół „Pląsy Dzikich Kun” zaprezentował się we własnym układzie tańca nowoczesnego. Na scenie pojawiła się także Sylwia Podosek, studentka „prawa” laureatka konkursu „The Voice of WSPiA”

Tegoroczny Dzień Języków Obcych zakończył występ Ekipy IT z Działu Nowy Wymiar Studiowanie, czyli Pawła Mroczki i Michała Szeligi wraz z partnerkami. Na parkiecie zaprezentowali cztery tańce latynoamerykańskie: sambę, cha-chę, rumbę i jive.



Cała impreza była bardzo udana – uważają studenci, którzy uczestniczyli w Dniu Języków Obcych. – Nie potrafię wybrać jednego punktu, który szczególnie mi się podobał, bo cały program był bardzo interesujący. Jestem pod wrażeniem studentów, którzy przygotowali skecze, tańce i prezentacje. Fajny był też konkurs na ubieranie szkockiego stroju. Jak się okazuje, nie jest to takie łatwe. Bardzo ciekawie o efektywności nauki języków obcych opowiadała Pani trenerka. No i taka wisienka na torcie, czyli występ Panów z Działu Nowy Wymiar Studiowania, którzy okazali się profesjonalnymi tancerzami. Ich pokaz był na naprawdę wysokim poziomie – mówi Joanna, studentka drugiego roku prawa w WSPiA.

Dzień Języków Obcych już po raz ósmy zorganizował działający w WSPiA Zespół Języków Obcych. Celem imprezy jest zachęcenie studentów do nauki różnych języków. – Pamiętajmy, że żyjemy w czasach, w których znajomość języków obcych to podstawa. Dlatego podczas DJO prezentujemy nowe formy nauczania i pokazujemy, że nauka nie musi być nudna. Trenerzy językowi przedstawiają ciekawe i pomocne sposoby zapamiętywania słówek, zwrotów i zasad posługiwania się wybranym językiem. Największą popularnością cieszą się jednak prezentacje zwyczajów i kultury innych krajów. Staramy się, aby ta część artystyczna była wesoła i prezentowana w luźnej konwencji. W tym roku podczas „Tańców i Łamańców” bardzo dużo prezentacji przygotowali nasi studenci. Były skecze, tańce i prezentacje multimedialne. Był także profesjonalny zespół, który zatańczył dla nas tańce szkockie i irlandzkie – mówi Danuta Bałanda, kierownik Zespołu Języków Obcych w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.

Nauka na wesoło

„Dzień Języków Obcych” pod hasłem Tańce i Łamańce organizowany jest w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej od roku 2010. Co roku impreza składa się z części, w której organizowane są warsztaty językowe. Druga część to ciekawe i wesołe prezentacje różnych kultur. Pozwala to studentom w trochę inny sposób podszkolić swój warsztat językowy. „Tańce i Łamańce” od samego początku cieszą się ogromną popularnością wśród studentów Uczelni. W imprezie, co roku uczestniczy kilkaset osób.

Multimedia

Prev Next
  • Wirtualne informatory
  • Wirtualny spacer
  • Podkasty

Biblioteka

Akademickie Biuro Karier