Zamknij

Aktualności

Międzyuczelniany Turniej Piłki Halowej w WSPiA

2017-04-28
Drużyna futsalu złożona z pracowników WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej zdobyła brąz podczas trzeciego Międzyuczelnianego Turnieju Piłki Halowej. Turniej rozegrany został w środę 26 kwietnia 2017 r. w hali sportowej WSPiA. Mecz zorganizowany został w ramach Sportowej Rozgrzewki przed Rzeszowskimi Juwenaliami.

W składzie drużyny WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej zagrało 11 pracowników naukowo-dydaktycznych oraz administracyjnych. Na boisku pojawili się prof. Czesław Kłak, dr Przemysław Niemczuk, ks. dr Marek Story, dr Hubert Kawalec, Marek Rogalski, Rafał Witkowski, Arkadiusz Szajna, Marek Styś, Paweł Mroczka, Michał Szeliga oraz w bramce Rafał Szymczyszyn. Przez cały turniej do walki zagrzewała ich grupa cheerleaderek złożona ze studentek WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Po ostrej i zaciętej walce, ale w duchu fair play miejsca na podium rozdzieliły między sobą 3 rzeszowskie uczelnie: PRz, UR i WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Puchar dla najlepszej drużyny, czyli Politechniki Rzeszowskiej wręczył prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Gościem specjalnym Turnieju był wielokrotny Mistrz Świata i Mistrz Olimpijski Rafał Wilk, który wspierał zespół UR.