Aktualności
Jakie skutki prawne i psychiczno-społeczne ma prostytucja
Studencką konferencję naukową organizuje działające w WSPiA Studenckie Biuro Porad Prawnych „Klinika Prawa”. Celem dyskusji pt. „Prostytucja w aspekcie prawnym i jej skutki psychiczno-społeczne” jest zapoznanie słuchaczy m.in. ze skutkami jakie prostytucja wywiera na jednostkę oraz społeczeństwo.
Jak tłumaczy mgr Arkadiusz Szajna, zastępca Dziekana-Dyrektora Kolegium Prawa i Bezpieczeństwa WSPiA będzie to bardzo ciekawa dyskusja nad złożonym i ważnym problemem. – Nie ulega wątpliwości, że zmiany w sferze osobowości i psychiki osób prostytuujących się występują. Jednak często osoby takie nie uświadamiają sobie tego problemu. Przemoc fizyczna, z jaką się spotykają i na jaką narażone są prostytutki, ma duże znaczenie nie tylko dla ich zdrowia fizycznego, ale przede wszystkim dla ich psychiki. Dlatego podczas naszej konferencji skupimy się z jednej strony na regulacjach karnoprawnych prostytucji. Z drugiej poruszymy aspekty psychiczno-społeczne. Mam nadzieję, że będzie to bardzo interesująca konferencja, która wywoła dyskusję pomiędzy jej uczestnikami – mówi mgr Arkadiusz Szajna.
W swoich wystąpieniach studenci nie ograniczą się jedynie do polskiego porządku prawnego. Studenci z Biura Porad Prawnych „Klinika Prawa” podczas konferencji będą mówić m.in. o międzynarodowych regulacjach prawnych związanych ze zjawiskiem prostytucji. W referatach pojawią się także pojęcia i formy prostytucji oraz jej psychologicznych i psychicznych następstwach. Będzie także mowa o prawnych aspektach prostytucji dzieci.
Studencka konferencja naukowa pt. „Prostytucja w aspekcie prawnym i jej skutki psychiczno-społeczne” odbędzie się w najbliższy poniedziałek 5 marca 2018 r. Do udziału w dyskusji zapraszamy wszystkich studentów WSPiA. Konferencja rozpocznie się o godzinie 9:30 w Sali 1.01 w budynku B. Organizatorem dyskusji jest działające w Uczelni Studenckie Biuro Porad Prawnych „Klinika Prawa”.