Aktualności
Wybierz studia I stopnia na kierunku administracja w WSPiA
Nie zwlekaj do ostatniej chwili – zaloguj się do systemu rekrutacji elektronicznej, wypełnij formularz, wybierz kierunek, formę oraz typ studiów, dołącz wymagane dokumenty i zostań studentem WSPiA – Nowoczesnej Uczelni!
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa jest jedną z nielicznych uczelni na Podkarpaciu, które mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu studiów na kierunku „administracja”. Uczelnia od ponad 24 lat, czyli od początku swojego istnienia kształci studentów najpierw na studiach I stopnia, a później również na studiach II stopnia. Dzięki temu rozpoczynając studia w WSPiA możesz kontynuować naukę, aż do uzyskania tytułu magistra.
Bogate doświadczenie i praktyczne podejściu do nauki na kierunku „administracja” sprawia, że WSPiA może pochwalić się tym, iż wielu jej absolwentów znajduje zatrudnienie w niemal każdej instytucji i podmiocie gospodarczym. Absolwenci naszej Uczelni pracują m.in.: w administracji państwowej i samorządowej, firmach ubezpieczeniowych, bankach, urzędach i agencjach celnych, urzędach skarbowych, Straży Granicznej czy Policji. Tysiące naszych absolwentów to pracownicy jednostek samorządowych, urzędów państwowych, banków, służb bezpieczeństwa wewnętrznego i jednostek gospodarczych.
Absolwenci kierunku „ADMINISTRACJA” bardzo często pełnią funkcje kierownicze oraz zajmuje inne ważne stanowiska w najważniejszych urzędach i instytucjach administracji państwowej. Absolwentami „administracji” w WSPiA są m.in. gen. bryg. SG Tomasz Praga – Komendant Główny Straży Granicznej; inspektor Henryk Moskwa – Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie oraz Wiesław Łyszczek – Główny Inspektor Pracy.
WSPiA rozwijając swoją ofertę dla kandydatów na studia, przygotowała wiele ciekawych i atrakcyjnych propozycji pozwalających zdobyć wszechstronne, podparte praktyką wykształcenie. Jedną z nich jest całkowicie nowa na Podkarpaciu oferta dydaktyczna nazwana „Nowy Kierunek Studiowania – ADMINISTRACJA // ZARZĄDZANIE”.
„ADMINISTRACJA // ZARZĄDZANIE” jest propozycją dla osób zastanawiających się który kierunek będzie dla nich bardziej interesujący. W WSPiA zamierzając studiować „ADMINISTRACJĘ” lub „ZARZĄDZANIE”, czyli kierunki uniwersalne i wszechstronne, nie musisz podejmować decyzji o wyborze jednego z nich w momencie składania podania o przyjęcie na studia. Zostaniesz przyjęty na pierwszy rok studiów, będzie on wspólny dla obu kierunków. Przedmioty, które zaproponujemy Ci w pierwszym i drugim semestrze, mają charakter ogólny i wprowadzający. Dzięki temu będziesz mieć czas na podjęcie decyzji o wyborze konkretnego kierunku studiów. Decyzję czy będzie to „administracja” czy „zarządzanie” podejmiesz dopiero pod koniec I roku. Wtedy też dokonasz wyboru specjalności. W kolejnych latach będziesz już zdobywać specjalistyczną wiedzę z zakresu kierunku, który wybierzesz.
ADMINISTRACJA
Studia I stopnia na kierunku „administracja” trwają sześć semestrów. Kończą się uzyskaniem stopnia zawodowego licencjata. Prowadzone są w systemie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.
Tegorocznym kandydatom proponujemy wiele ciekawych i atrakcyjnych specjalności dostosowanych do potrzeb pracodawców i kandydatów na studia:
Dodatkowo możesz wybrać jedną z 9 sprawdzonych i atrakcyjnych specjalności:
- administrację celną i skarbową,
- administrację publiczną,
- e–administrację,
- administrację bezpieczeństwa wewnętrznego,
- organizację pracy socjalnej i resocjalizację,
- stosunki międzynarodowe,
- zarządzanie zasobami ludzkimi,
- zarządzanie transportem - spedycją - logistyką,
- administrowanie firmą,
- finanse i rachunkowość.
To nie koniec nowości dla kandydatów!
Jako jedyna uczelnia na Podkarpaciu wprowadziliśmy nowe możliwości studiowania specjalności w ramach kierunków studiów. Jeżeli wybierzesz zaproponowaną specjalność, możesz ją studiować albo tradycyjnie w ramach uruchomionej grupy (jeżeli zostanie ona utworzona) albo w trybie indywidualnym. W ramach toku indywidualnego studiował będziesz specjalność pod kierunkiem przydzielonego Ci opiekuna dydaktycznego. Możesz także zaproponować specjalność, której nie ma na liście i zrealizować ją w trybie indywidualnym pod warunkiem, że Uczelnia ma możliwości kadrowe jej prowadzenia. Możesz także mnożyć kompetencje wybierając kilka specjalności (bez dodatkowych opłat!).
Pamiętaj, że po ukończeniu studiów I stopnia na kierunku „administracja” możesz je kontynuować na studiach II stopnia w WSPiA!!!
Chcesz wiedzieć czego będziesz się uczyć podczas studiów w WSPiA. Tu możesz sprawdzić jakie przedmioty zostały ujęte w planie studiów (przedmioty obligatoryjne dla wszystkich specjalności).
Dlaczego „ADMINISTRACJA” w WSPiA?
WSPiA przez ponad 24 lata zdobyła ogromne doświadczenie w kształceniu specjalistów z zakresu administracji. Zbudowała także doskonałą kadrę fachowców i praktyków. Nasza Uczelnia jako jedyna w Polsce zatrudnia aż 6 sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego. Są to m.in.:
- prof. Andrzej Kisielewicz (sędzia NSA, b. wiceprezes NSA, b. wiceprzewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej),
- prof. Ludwik Żukowski (sędzia NSA w stanie spoczynku, b. Prezes WSA w Rzeszowie),
- prof. Bożena Wieczorska (sędzia NSA w stanie spoczynku),
- prof. Zbigniew Czarnik (sędzia NSA),
- prof. Robert Sawuła (sędzia NSA).
Zajęcia na kierunku „administracja” prowadzą także m.in.:
- prof. Antoni Dral (prawo pracy i ubezpieczeń społecznych),
- prof. Zdzisław Gawlik (prawo cywilne),
- prof. Kazimierz Lankosz (prawo międzynarodowe),
- prof. Jerzy Kitowski (ekonomia, analiza ekonomiczno-finansowa),
- dr Bożena Sowa (ekonomia, rachunkowość),
- dr Przemysław Niemczuk (prawo administracyjne),
- dr Mirosław Kurek (ekonomia, ekonomika przemysłu),
- dr Małgorzata Gajda-Durlik (prawo administracyjne, postępowanie administracyjne),
- dr Hubert Kawalec (socjologia, PR, marketing),
- dr Marcin Marszałek (prawo gospodarcze),
-
mgr Teresa Kubas-Hul (projekty UE, pozyskiwanie środków zewnętrznych).
Podczas ćwiczeń spotkasz się także z doświadczoną kadrą praktyków związanych z administracją publiczną, biznesem i przedsiębiorczością, którzy są gwarancją przekazywania praktycznej wiedzy. Są to m.in.:
- dr Grażyna Pelewicz (b. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Stalowej Woli),
- mgr Bożena Domino (b. Naczelnik II Urzędu Skarbowego w Rzeszowie),
- dr Grzegorz Szynal (Prezes Sądu Rejonowego w Przemyślu),
- mgr Adam Simoni (Sędzia Sądu Okręgowego w Rzeszowie, Przewodniczący V Wydziału Cywilnego Odwoławczego),
- dr Małgorzata Chackiewicz (funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej w Rzeszowie),
- mgr Krystyna Pytel (kierownik HR w ICN Polfa Rzeszów).
Praktyka czyni mistrza
Program studiów I stopnia na kierunku „administracja” zakłada wiele ciekawych zajęć praktycznych. Prowadzone są w formie m.in. konwersatoriów, ćwiczeń i warsztatów. W WSPIA będziesz się także uczyć z wykorzystaniem interaktywnych gier biznesowych pozwalających na zarządzanie wirtualną firmą oraz gier decyzyjnych.
Ciekawą propozycją są także nowe zajęcia praktyczne nazwane „Klinika Administracji”. Zajęcia zakładają, że to ty jesteś wykładowcą. Dlatego pod okiem doświadczonego praktyka rozwiązujesz kazusy, dyskutujesz i uczysz innych studentów. Twoja aktywność na takich zajęciach premiowana jest dodatkowymi punktami w ramach MIX-a Edukacyjnego.
W WSPiA masz możliwość zdobycia dodatkowych, specjalistycznych kwalifikacji. Są one uzupełnieniem uniwersalnego i wszechstronnego wykształcenia, które zdobywasz, studiując określony kierunek studiów. System nazwany BED (Bon Edukacji Dodatkowej) pozwala skorzystać z wybranych dodatkowych, bezpłatnych zajęć zgodnych z Twoimi zainteresowaniami.
Płatne staże zawodowe
WSPiA rozpoczęła współprace z firmą BorgWarner Poland Sp. z o.o. – światowym liderem branży motoryzacyjnej. Dzięki temu studenci m.in. kierunku „administracja” mogą uczestniczyć w programie płatnych staży i praktyk zawodowe w różnych działach tej firmy. Dzięki temu studenci zyskują możliwość zdobycia praktycznej wiedzy w dziale HR, Logistyce, Finansach, Zakupach czy Zarządzaniu Projektami. Wynagrodzenie za staż w całości pokrywa firma BorgWarner Poland Sp. z o.o. WSPiA umożliwi swoim studentom odbywanie zajęć w ramach indywidualnego toku nauczania tak, aby maksymalnie mogli wykorzystać czas poświęcony na zdobywanie wiedzy praktycznej. Studenci mogą także odbywać praktyki w dużych firmach biznesowych, doradczych, centrach outsourcingowych i firmach z branży IT, np.: PwC, Deloitte Rzeszów, ZETO, OPT-eam, ASSECO.
Absolwenci WSPiA na rynku pracy
Zastanawiasz się, co będziesz robić po studiach? Nie musisz się martwić! Absolwenci kończący studia w WSPiA doskonale radzą sobie na rynku pracy! Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego po raz kolejny przygotowało raport dotyczący Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych. Z opublikowanych danych jednoznacznie wynika, że 95 proc. absolwentów studiów II stopnia w WSPiA znajduje pracę po studiach. W przypadku absolwentów studiów pierwszego stopnia, po których większość osób kontynuuje naukę, jest to ponad 85 proc. Są to jedne z najlepszych wyników wśród dużych uczelni z Podkarpacia! Z badań MNiSW wynika też, że absolwenci kierunku „administracja” w WSPiA na poszukiwaniu etatowej pracy spędzają niewiele powyżej miesiąca i mogą liczyć na pensję w wysokości od 2300 zł do 2800 zł.
Wysoka ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej
Kierunek „ADMINISTRACJA” w WSPiA uzyskał także bardzo wysoką ocenę PKA. Komisja uznała, że infrastruktura dydaktyczna oraz prowadzenie badań naukowych w uczelni zasługuje na wyróżnienie, czyli odpowiednik „6”. W pozostałych 6 kategoriach „ADMINISTRACJA” w WSPiA otrzymała „5”. Na wysoką ocenę PKA zasłużyły: koncepcja rozwoju kierunku, cele i efekty kształcenia oraz system ich weryfikacji, program studiów, zasoby kadrowe, system wsparcia studentów w procesie uczenia się oraz wewnętrzny system zapewnienia jakości.
Pamiętaj I tura rekrutacji trwa do 7 sierpnia. II tura rekrutacji zakończy się 28 września 2019 r.
Kandydaci dokonują najpierw rejestracji on-line w systemie e-rekrutacja. Następnie (przed upływem terminu rekrutacji, tj. do 7 sierpnia br.) zobowiązani są do dostarczenia oryginałów wymaganych dokumentów do Biura rekrutacyjnego WSPiA w Rzeszowie przy ul. Cegielnianej 14.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 17 867 04 80, 17 867 04 81, 514 194 892 oraz na stronie dla kandydatów na studia.