Aktualności

Duże zainteresowanie Targami Pracy w WSPiA

2020-02-10
Około 500 osób – studentów, absolwentów oraz mieszkańców Rzeszowa wzięło udział w Akademickich Targach Pracy. Podczas wydarzenia organizowanego przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą można było zapoznać się z ofertami blisko 50 wystawców m.in. pracodawców, instytucji, służb, absolwentów Uczelni oraz fundacji i organizacji pożytku publicznego. Akademickie Targi Pracy organizowane przez WSPiA odbywają się regularnie od ponad 16 lat.



Tegoroczne Akademickie Targi Pracy 2020 w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej podzielone zostały na trzy strefy. Łącznie swoje stoiska przygotowało blisko 50 wystawców. Jak tłumaczy mgr Rafał Witkowski z Akademickiego Biura Karier WSPiA w pierwszej strefie uczestnicy imprezy mogli poznać oferty przygotowane przez się pracodawców, instytucje i różne służby.

– Pojawiły się tu firmy z różnych branż współpracujące z Uczelnią oraz Izbą Przemysłowo Handlową w Rzeszowie. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się m.in. stoisko Straży Granicznej. Kolejna strefa „Inspiracji” to miejsce, w którym można było spotkać się i porozmawiać z absolwentami naszej Uczelni, którzy po studiach założyli własną działalność gospodarczą. Były to np. kancelarie adwokackie i firmy, które z powodzeniem działają na naszym rynku. Każdy uczestnik mógł podejść i podpytać o doświadczenia i problemy związane z pracą na własny rachunek. W trzeciej strefie „Wolontariatu” znaleźliśmy miejsce dla różnych fundacji, stowarzyszenia i organizacje pożytku publicznego. Były to m.in. instytucje współpracujące z Klinika Przedsiębiorczości WSPiA w ramach projektu „Akademia Pro Bono” – wylicza mgr Rafał Witkowski.

Wśród odwiedzających tragi oprócz studentów pojawili się także absolwenci WSPiA oraz osoby zainteresowane znalezieniem nowej lepszej pracy. Według nich to bardzo cenna inicjatywa. – Bardzo podobało nam się to, że oprócz ofert pracy była także możliwość rozmowy z doradcami personalnymi. Dzięki temu mogliśmy na nowo poznać swoje kompetencjach i dowiedzieć się co zmienić w sposobach poszukiwania pracy. Usłyszeliśmy kilka dobrych i pomocnych rady – mówili uczestnicy Akademickich Targów Pracy w WSPiA.

W targach bardzo licznie uczestniczyli absolwenci WSPiA, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą. Swoje stoisko przygotowała m.in. Kancelaria Prawna Lexalis prowadzona przez dr Małgorzatę Skawińską, absolwentkę i wykładowcę WSPiA oraz Marcina Harsimowicza, absolwenta i doktoranta WSPiA. Obecna była także Katarzyna Penar, trener i doradca personalny. – Po studiach w WSPiA podjęłam decyzję o prowadzeniu własnego biznesu. Bya to decyzja wymagająca odwagi, ale z perspektywy czasu nie żałuję takiego wyboru. Polecam każdemu pracę na własny rachunek, która daje dużo więcej możliwości rozwoju – mówi Katarzyna Penar.



Akademickie Targi Pracy zorganizowane zostały przez Akademickie Biuro Karier (ABK) WSPiA. Podobne imprezy w Rzeszowie i Przemyślu ABK organizuje już od ponad 16 lat. Za każdym razem Targi Pracy skierowane są zarówno do studentów, absolwentów WSPiA, jak i mieszkańców regionu. Do udziału w spotkaniach z pracodawcami zapraszane są także wszystkie osoby poszukujące pierwszej pracy oraz zainteresowanie znalezieniem nowej lepszej i ciekawszej propozycji.

WSPiA Inkubator Kariery

Akademickie Targi Pracy w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej organizowane są w ramach unijnego projektu pt. „Inkubator Kariery”. Jest to jeden z 33 uczelnianych projektów z całej Polski, które otrzymały dofinansowanie z NCBiR. Wniosek WSPiA zajął drugie miejsce na liście rankingowej z jedną z najwyższych ocen. Co bardzo ważne projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 900 tys. zł i jest to najwyższa dotacja spośród wszystkich złożonych wniosków w konkursie na rozwój Akademickich Biur Karier.

Projekt „Inkubator Kariery” realizowany będzie do końca 2020 r. Jego głównym celem jest podniesienie kompetencji odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa przez studentów wszystkich kierunków studiów w WSPiA. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu studenci i absolwenci korzystają m.in. ze wsparcia doradców zawodowych, którzy pomogą w rozwijaniu ich umiejętności zawodowych. Projekt zakłada także organizacje spotkań z pracodawcami dotyczących np. pracy w służbach mundurowych, urzędach i w zawodach prawniczych oraz zajęć praktycznych w klinikach: Administracji, Przedsiębiorczości i Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Ważnym elementem projektu jest również „Akademia Rozwoju i Przedsiębiorczości WSPiA” dzięki, której studenci będą poznawać m.in. metody poszukiwania pracy i rekrutacji, sposoby zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz kreowania pomysłu na biznes. Z Unijnych pieniędzy skorzystają także pracownicy Akademickiego Biura Karier WSPiA, którzy będą uczestniczyć w szkoleniach podnoszących ich kompetencje.

Multimedia

Prev Next
  • Wirtualne informatory
  • Wirtualny spacer
  • Podkasty

Biblioteka

Akademickie Biuro Karier