Specjalności
E-administracja
Ta specjalność jest odpowiedzią na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy. W dobie postępu technologicznego oraz rozwoju informatyzacji i cyfryzacji następuje transformacja administracji „papierowej” na „elektroniczną”. Rodzi to zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę pracowników zdolnych do wykonywania pracy z wykorzystaniem narzędzi informatycznych i nowoczesnych technologii w funkcjonowaniu administracji elektronicznej. Wiedza, a zwłaszcza umiejętności zawodowe zdobyte w trakcie studiów w ramach przedmiotów podstawowych, uzupełniona przedmiotami na specjalności „e–administracja” pozwoli Ci na samodzielne, sprawne wykonywanie pracy na stanowiskach bezpośrednio związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych w zakresie np.: elektronicznego obiegu dokumentacji, komunikacji elektronicznej, usług administracji on–line.
Administracja celna i skarbowa
Uzyskasz szeroką oraz aktualną wiedzę niezbędną do pracy w administracji celnej. Z uwagi na fakt członkostwa Polski w Unii Europejskiej, ukończenie studiów na tej specjalności stworzy Ci perspektywy zatrudnienia w administracji celnej w naszym regionie, będącym jednocześnie granicą obszaru unijnego.
Administracja publiczna
Ta specjalność związana jest z funkcjonowaniem administracji publicznej w Polsce. Realizacja programu pozwoli Ci na zdobycie wiedzy w tej sferze, szczególnie przydatnej dla osób planujących podjęcie zatrudnienia lub już zatrudnionych w strukturach administracji publicznej, a więc zarówno w administracji rządowej, jak i samorządowej. Studiując na tej specjalności uzyskasz umiejętności niezbędne do organizowania i wspomagania procesów zarządzania (m.in. w sferze usług publicznych, polityki regionalnej, przedsiębiorczości komunalnej).
Finanse i rachunkowość
Celem kształcenia w ramach specjalności „Finanse i rachunkowość” jest przygotowanie specjalistów, którzy mogą objąć stanowiska kierownicze średniego i wyższego szczebla w obszarze finansów i rachunkowości, realizować samodzielne funkcje wykonawcze oraz rozpocząć i prowadzić działalność gospodarczą na własny rachunek. Absolwenci uzyskują solidne podstawy teoretyczne w najważniejszych dziedzinach finansów i rachunkowości oraz praktyczną wiedzę i kwalifikacje, które umożliwią im podejmowanie trafnych decyzji ekonomiczno-finansowych. Ponadto absolwenci nabierają umiejętności samodzielnego i zespołowego rozwiązywania konkretnych problemów w podmiotach gospodarczych, sferze okołobiznesowej oraz administracji publicznej i samorządowej. Absolwenci znajdują zatrudnienie w podmiotach gospodarczych, w instytucjach finansowych i niefinansowych, administracji publicznej oraz podejmują własną działalność gospodarczą.
Organizacja pracy socjalnej i resocjalizacja
Jako absolwent tej specjalności w profesjonalny sposób będziesz mógł realizować zadania w regionalnych ośrodkach polityki społecznej, powiatowych centrach pomocy rodzinie i ośrodkach pomocy społecznej, a także w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz domach pomocy społecznej. Uzyskasz nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczną.
Zarządzanie transportem – spedycją – logistyką
Podczas studiów uzyskasz kompleksową i usystematyzowaną wiedzę umożliwiającą Ci planowanie i realizację obsługi transportowo – spedycyjno – logistycznej oraz celnej w zakresie krajowego i międzynarodowego obrotu towarowego, w szczególności w zakresie dotyczącym problematyki szeroko rozumianej organizacji i zarządzania przedsiębiorstwami branży transportowo – spedycyjno – logistycznej w krajowym i międzynarodowych wymiarze ich działania. Wiedza i umiejętności uzyskane w trakcie studiów umożliwią Ci podjęcie pracy w przedsiębiorstwach eksportowych i importowych, urzędach celnych, agencjach celnych i firmach konsultingowych. Jako absolwent tej specjalności zostaniesz zwolniony z egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych dla zarządzających transportem w przedsiębiorstwach transportu samochodowego oraz uzyskasz gwarancję wpisu na listę Agentów Celnych (status ten umożliwia zatrudnienie m.in. w agencjach celnych).