Aktualności
Tydzień pomocy prawnej w WSPiA
Tydzień pomocy prawnej organizowany jest w ramach obchodów jubileuszu 20-lecia WSPiA. Wstępem do bezpłatnego poradnictwa dla mieszkańców będzie seminarium i debata na temat „Formy pomocy prawnej w Polsce – skuteczność czy fikcja?”. Celem dyskusji organizowanej przez Kolegium Prawa WSPiA jest ukazanie różnorodności form pomocy prawnej w Polsce i jej zakresu. Uczestnicy seminarium wskażą podmioty, które takiej pomoc mogą udzielić ze wskazaniem specyfiki poszczególnych jej rodzajów, a także ocenią dostępności usług prawniczych w Polsce.
Przedmiotem debaty będzie również ocena dostępności i skuteczności instrumentów służących ochronie praw jednostki, takich jak np. skarga na przewlekłość postępowania, zażalenie na zatrzymanie, wniosek o odszkodowanie za niesłuszne skazanie. Podczas debaty poruszony zostanie również problem pomocy udzielanej osobom opuszczającym jednostki penitencjarne, jak również zagadnienia pomocy dla nieletnich, których zachowanie wskazuje na demoralizację.
W spotkaniu wezmą udział m.in. prokurator Damian Mirecki, Naczelnik Wydziału ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie, sędzia Grzegorz Maciejowski z Sądu Okręgowego w Rzeszowie, mec. Radosław Ostrowski z kancelarii AXELO Ostrowski Domagalski i Wspólnicy sp. k., a także ppłk Robert Kogut, Dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie – Załężu. Wykład wprowadzający wygłosi prof. Czesław Kłak, Dyrektor Kolegium Prawa WSPiA.
Do udziału w dyskusji na temat Formy pomocy prawnej w Polsce zapraszamy we wtorek 20 października 2015 r. o godzinie 11:00. Seminarium odbędzie się w Auli w budynku głównym WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie.
Seminarium i debata na temat form pomocy prawnej w Polsce zainauguruje Tydzień pomocy prawnej w WSPiA. Od wtorku do soboty godzina 11.00 – 17.00 mieszkańcy regionu będą mogli skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej w sprawach cywilnych, karnych oraz z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Dyżury pełnić będą studenci pracujący w działającej przy Wyższej Szkole Prawa i Administracji Klinice Prawa.
Jubileusz 20-lecia WSPiA
Tydzień pomocy prawnej organizowany jest w ramach obchodów jubileuszu 20-lecia Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Z tej okazji w październiku uczelnia przygotowała wiele atrakcji. Odbędzie się m.in. cyklu wykładów otwartych, który zainauguruje spotkanie z prof. Andrzejem Zollem nt. „Godność człowieka, jako fundament porządku społecznego”
WSPiA
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. Uczelnia jest najstarszą Szkołą Wyższą na Podkarpaciu utworzoną w 1995 r. Uczelnia prowadzi studia w trzech Kolegiach Dydaktycznych. Kolegium Prawa, Kolegium Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Kolegium Administracji, Biznesu i Zarządzania. Studenci do wyboru mają cztery kierunki studiów Prawo (5-letnie studia magisterskie), Bezpieczeństwo Wewnętrzne (studia I i II stopnia – licencjackie i magisterskie) oraz Administrację // Zarządzanie (studia I i II stopnia).
WSPiA jest także jedyną uczelnią niepubliczną na Podkarpaciu, a nawet w Polsce wschodniej - co więcej, jedną z 19 (na ponad 300) uczelni niepublicznych w Polsce, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. Daje nam to status uczelni akademickiej i tym samym przynależność do elitarnej grupy najlepszych uczelni w Polsce.