Aktualności

Poznaj uczniów z największą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa

2019-04-26
Jakub Glac, uczeń III klasy gimnazjum przy IX LO w Rzeszowie zajął pierwsze miejsce w III edycji Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie. W nagrodę otrzyma możliwość bezpłatnego studiowania w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej oraz miejsce w Zespole Mieszkań Uczelnianych. Nagrody wręczone zostaną 22 maja 2019 r. podczas VI Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa.

Finał Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie odbył się w środę 17 kwietnia 2019 r. Zakwalifikowało się do niego 79 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu. Są to osoby, które uzyskały co najmniej 24 punkty z testu rozwiązywanego podczas I etapu.

Więcej na temat finału Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie przeczytasz tutaj.

Finał podzielony został na dwie części. Najpierw wszyscy uczniowie musieli rozwiązać test złożony z 30 pytań. Na odpowiedź mieli 30 minut. W drugiej części II etapu Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie 32 uczniów z najlepszymi wynikami z pierwszej części odpowiadało pisemnie na jedno z trzech wylosowanych pytań problemowych.

Najlepiej z tym zadaniem poradził sobie Jakub Glac z III klasy gimnazjum przy IX Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. W nagrodę otrzyma możliwość bezpłatnego studiowania na wybranym kierunku w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej oraz bezpłatne miejsce w Wielomieszkaniowym Domu Studenckim przez cały okres studiów!

Drugie miejsce, a tym samym bezpłatne studia w WSPiA oraz zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej przypadło Gabrieli Rok uczennicy I klasy IX Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Na trzecim miejscu znalazła się Róża Rogala również uczennica IX Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Pozwoli to jej na bezpłatne studiowanie na studiach I i II stopnia na kierunku „Bezpieczeństwo Wewnętrzne” w WSPiA oraz zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej na studia.

IV, V i VI miejsce, za które przysługuje bezpłatny I rok studiów I stopnia na kierunku „Bezpieczeństwo Wewnętrzne” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej oraz zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej na studia zajęli:

  • Aleksandra Gajdek, uczennica gimnazjum przy IX Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie;
  • Alicja Grabiec z Zespołu Szkół w Tyczynie;
  • Ilona Szymańska z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach.


Na kolejnych miejscach z nagrodami rzeczowymi znaleźli się:

  • Maksymilian Mirecki z IX Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie
  • Hanna Lech z gimnazjum przy IX Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie
  • Monika Makówka z Zespołu Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie
  • Wojciech Gajda z Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle.


Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów pamiątkowych dla uczestników Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie odbędzie się w środę 22 maja 2019 r. podczas VI Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Wyniki finału III Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie można znaleźć tutaj.

Konkurs

Podkarpacki Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie organizowany jest przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą po raz trzeci. Co roku cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. Do I etapu III edycji Konkursu zgłosiło się ponad 450 uczniów z 35 gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu. Celem PKWOB jest szerzenie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych postaw patriotycznych, popularyzacja wiedzy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz systemu obronności RP i obowiązków instytucji i obywateli w tym zakresie.

Konkurs promuje umiejętności z zakresu zachowania się w sytuacjach kryzysowych, edukację obywatelską oraz wiedzę z zakresu różnych dziedzin prawa związanych z bezpieczeństwem. Tematyka i zagadnienia Konkursu oparte są na programie realizowanym podczas zajęć w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa WSPiA.

Podkarpacki Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie organizowany jest w ramach realizowanego od kilku lat przez WSPiA programu edukacyjno-badawczego „Bezpieczna Przyszłość”. Przedsięwzięcie to jest także jedną z wielu form działalności, istniejącej od 2010 r. Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa prowadzonej przez WSPiA pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, we współpracy z Podkarpackim Kuratorem Oświaty. W zajęciach w ramach Akademii co roku uczestniczy około 1200 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z 9 największych miast województwa podkarpackiego.

Multimedia

Prev Next
  • Wirtualne informatory
  • Wirtualny spacer
  • Podkasty

Biblioteka

Akademickie Biuro Karier