Zamknij

ZADANIA

Rodzaje i forma wsparcia dobierane będą adekwatnie do potrzeb, kwalifikacji i kompetencji uczestników, co pozwala na pozyskanie przez stażystę doświadczenia zawodowego adekwatnego do realizowanej ścieżki kształcenia i efektywne wykorzystanie stażu. Miejsca realizacji poszczególnych form wsparcia są dobrej jakości zapewniającej maksymalnie efektywną realizację wsparcia dla uczestników projektu, a pracodawcy uczestniczący w realizacji projektu są wiarygodni merytorycznie i finansowo oraz cieszący się dobrą opinią w środowisku, w którym planowana jest realizacja wsparcia. W przypadku realizacji zajęć praktycznych w siedzibie pracodawcy, uczestnik będzie miał zapewnione miejsce do wykonywania zadań wynikających z założeń projektu, spełniające standardy bezpieczeństwa i higieny pracy, ergonomiczne, o standardzie nie niższym niż standard przewidziany dla pracownika danej organizacji.

Weryfikacja nabycia przez UP poszczególnych kompetencji (4 etapy) na podstawie:

  • Bilansu kompetencji wzrost o min 20%
  • Samoocena zrealizowanego (IPS), sprawozdanie z realizacji stażu
  • Ocena opiekuna stażysty po stronie pracodawcy
  • Monitorowanie zdobytych kompetencji uczestników projektu poprzez hospitacje staży oraz badanie ankietowe
  • Kompetencje potwierdzone Certyfikatem

Nazwa zadania:

Zadanie 1.

Wysokiej jakości programy stażowe dla 15 studentów studiów stacjonarnych jednolite studia magisterskie kierunku Prawo w roku akademickim 2017/2018 - studenci V ROKU.

Zadanie 2.

Wysokiej jakości programy stażowe dla 12 studentów studiów stacjonarnych jednolite studia magisterskie kierunku Prawo w roku akademickim 2018/2019 - studenci V ROKU.

Zadanie 3.

Wysokiej jakości programy stażowe dla 28 studentów studiów stacjonarnych I stopnia kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w roku akademickim 2017/2018 - studenci III ROKU.

Zadanie 4.

Wysokiej jakości programy stażowe dla 30 studentów studiów stacjonarnych I stopnia kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w roku akademickim 2018/2019 - studenci III ROKU.

Zadanie 5.

Wysokiej jakości programy stażowe dla 30 studentów studiów stacjonarnych II stopnia kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w roku akademickim 2017/2018 - studenci II ROKU.

Zadania obejmują:

  • Rekrutację uczestników.
  • Wybór jednostki przyjmującej na staż, podpisania trójstronnej umowy zawierającej między innymi: prawa i obowiązki stażysty, jednostki przyjmującej, opiekuna stażysty, warunki pracy, plan stażu, sposób weryfikacji zdobytych kompetencji.
  • Ubezpieczenie stażysty.
  • Realizację programów stażowych dobranych adekwatnie do potrzeb i kwalifikacji uczestników; tygodniowy czas stażu: min.20h max.40h. Liczba godzin stażu – 360. Maksymalny okres: - 16 tygodni.
  • Zapewnienie kompleksowej opieki nad stażystą przez opiekuna. Liczba godzin opieki = l. godz. stażu. Jeden opiekun będzie opiekował się min. 10 uczestnikami projektu.
  • Finansowanie kosztów zakwaterowania dla osób odbywających staże w odległości nie mniejszej niż 50 km od miejsca zamieszkania uczestnika stażu.
  • Hospitację staży, badania ankietowe.
  • Przyjęcie sprawozdania i rozliczenie stażu.
  • Wydanie certyfikatów.

Miejsce stażu ze względu na kierunek studiów:

Prokuratura, Kancelarie Adwokackie, Radcowskie, Notarialne, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Sądy, CBA, MSWiA, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Policja, Straż Graniczna, PSP, ITD, KAS, Wojsko, Agencje ochrony, Agencje detektywistyczne.

Multimedia

Prev Next
  • Wirtualne informatory
  • Wirtualny spacer
  • Podkasty

Biblioteka

Akademickie Biuro Karier